Terleme Botoksu İzmir

Terleme Botoksu İzmir

Terleme botoksu İzmir; botulinum toksin yardımıyla ter bezlerinin aşırı çalışmasını engelleyen modern bir terleme tedavisidir. Aşırı terlemenin nedenleri çoğu zaman bilinmez. Hormonal dengesizlikler, genetik faktörler vb. etkenler aşırı terlemeye yol açabilir. Aşırı terleme, çoğu zaman el, ayak ve koltuk altlarında ortaya çıkan bir problemdir. Bu bölgelerin sürekli terlemesi, kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkileyebilir. Kozmetik ürünler teri engellemede çoğu zaman yetersiz kalır. Terleme botoksu; yaklaşık 10 – 15 dakikalık bir zaman diliminde, terleme sorununun büyük oranda engellenmesini sağlar.

İzmir’de terleme botoksu ve aşırı terleme tedavisi hakkında bilgi almak için Nöroloji Uzmanı Refik Kunt ile iletişime geçebilirsiniz.

Terleme Botoksu Nedir?

Terleme botoksu; estetik amacı ile yapılan botoks işlemleri ile aynı yöntemle uygulanır. Botoks uygulamalarında “botulinum toksin” adı verilen bir madde kullanılır. Botulinum toksinin temel işlevi; kasların aşırı çalışmasını engelleyip, sinirleri bloke etmesidir. Bu özelliği sayesinde estetik kusurların giderilmesini sağladığı gibi aşırı terlemeye de çözüm getirebilmektedir.

Botulinum toksin, aşırı çalışan ter bezlerinin aktifliğini kısıtlayarak terlemenin kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

Terleme Botoksu İzmir Nereye Yapılır?

Terleme botoksu; terlemenin yaygın olarak görüldüğü kol altı, el içi ve ayak altlarına uygulanabilir. Bu alanlarda, hangi bölgeye uygulama yapılacağını belirlemek için nişasta ve iyot testlerinden yararlanılır. Böylece ter bezlerinin aşırı çalıştığı bölgeler saptanır ve doğrudan bu bölgeye botulinum toksin enjekte edilir.

Terleme Botoksu Nasıl Yapılır?

Terleme botoksu enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Uygulama sırasında ince ve küçük iğneler kullanılır. Bu nedenle hissedilen acı yok denecek kadar azdır. Ancak uygulamanın tüm hastalarımız için konforlu olması adına, işlemden önce bölgeye anestezik krem uygulaması yapılabilir. Böylece terleme botoksu yapılırken hissedilen acı sıfıra iner.

Terleme Botoksunun Etkileri Ne Zaman Görülür?

Botoks uygulamalarının etkisi yaklaşık 1 hafta içerisinde kendini göstermeye başlar. Bazı kişilerde bu süre 10 güne çıkabilir. Ancak botoksun etkilerini kısa sürede göstermeye başladığını söyleyebiliriz. Özellikle yaz dönemlerinin başlarında yapılan terleme botoksu, aşırı terleme sorunu olan kişilerin sıcaklarda rahat etmesini sağlamaktadır.

Terleme Botoksu Ne Kadar Kalıcıdır?

Terleme botoksu, aşırı terleme tedavisinde en uzun süreli etkileri aldığımız uygulamadır. Botoksun derideki varlığı 6 ay boyunca devam eder. Kişinin cilt yapısına göre bu süre biraz daha uzayabilir ya da kısalabilir. Botoks uygulaması güvenilir bir işlem olduğu için kişi istediği sürece botoks uygulamasını yeniletebilir. Yaz ve kış aylarının başında yapılan 2 botoks uygulaması ile kişi tüm yıl boyunca aşırı ter ve kötü koku probleminden uzaklaşabilir.

Kimler Terleme Botoksu Yaptırabilir?

Terleme botoksu, 18 yaşını geçmiş ve aşırı terleme sorunu olan hastalarımıza yapılabilir. Pratik ve etkili bir işlem olduğu için günümüzde giderek daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir.

Terleme Botoksu İzmir Güvenilir Midir?

Botoks işlemleri hakkında en sık duyduğumuz soruların başında bu soru gelmektedir. Amerika’da ilaçların kullanıma sunulmasını denetleyen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), botoks işlemini onaylamıştır. Dolayısıyla terleme botoksu, otoriteler tarafından da onaylanmış, etkinliği dünya çapında kanıtlı, güvenilir bir işlemdir diyebiliriz.

İzmir Terleme Botoksu Fiyatları 2023

Terleme botoksu İzmir ile ilgili bir diğer merak edilen ise fiyatlardır. Terleme botoksunun yapılacağı bölge uygulamanın fiyatlarında belirleyicidir. Hem el hem de ayak bölgesinde aşırı terleme olan kişiler, birden fazla bölgeye botoks yaptırarak daha etkin sonuç alabilirler. Bu nedenle terleme botoksunun fiyatları da kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Terleme botoksu fiyatlarımız hakkında bilgi almak için İzmir’deki kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi