Hakkımda

Doç.Dr.Refik Kunt
Nöroloji Uzmanı


1983 yılında Silifke’de doğdu. İlk ve ortaokulu Silifke’de, liseyi Mersin Fen Lisesi’nde okudu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2008 yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmetini 2009 yılında Kastamonu Abana İlçe Hastanesi’nde yaptı. 2009–2013 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda Nöroloji ihtisasını tamamlayarak, 2013 yılında Aydın Devlet Hastanesi’ne Nöroloji Uzmanı olarak atandı.

2017-2019 yılları arasında Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yaptı. 2019 yılında başhekimlik görevinden feragat etti ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne atanarak Nöroloji Anabilim Dalı’nı kurdu. 2019-2020 yılları arasında İzmir Demokrasi Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. 2022 yılında doçent ünvanı almaya hak kazandı. 2020 yılından buyana mesleki çalışmalarını Aydın’da bulunan özel kliniğinde yürütmekle beraber İzmir Demokrasi Üniversitesinde akademik faaliyetlerine devam etmektedir.

Mesleki yaşamı boyunca yurtiçi ve yurt dışında başta beyin damar hastalıkları olmak üzere nöroloji alanında yapılan yerel, ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda çok sayıda yazılı, sözlü ve poster bildirilerde bulundu. Gerek kılavuzlarda gerekse özellikli nöroloji kitaplarında bölüm yazarlığı yaptı. Editörlüğünü yaptığı ‘Nörolojik Muayene İnceleme ve Hastalıklar’ (2020) ve ‘Baş Ağrısı ve Migren’ (2022) kitapları nöroloji hekimleri tarafından güncel ve pratik bir kaynak olarak kullanılmaktadır. Türk Nöroloji Derneği tarafından yapılan yeterlilik (board) sınavında derece ile başarılı olarak yeterlilik belgesi aldı.

İnme konusunda yaptığı akademik çalışmalar ve aldığı klinik ve laboratuar eğitimleri sonucu Türk Nöroloji Derneği tarafından az sayıda nitelikli nörologlara verilen ‘Vasküler Nöroloji Hekimliği’ sertifikası almaya hak kazandı. Başhekimlik döneminde; organizasyonunu, planlamasını ve açılışını yaptığı Aydın Devlet Hastanesi İnme Ünitesi’ni 2019 yılında Aydın iline kazandırdı. 2019 yılında Aydın Valisi Sn. Yavuz Selim Köşger tarafından görevli olduğu kurumun etkinlik ve hizmet kalitesinin artırılmasında titiz, disiplinli bir şekilde ifa edilmesindeki gayreti, özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 122’nci maddesi uyarınca Başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Duygu ASLAN KUNT ile evli olup bir kız çocuğu babasıdır.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi