Baş Ağrısı Botoksu

Baş Ağrısı Botoksu Aydın

Baş ağrısı botoksu Aydın; özellikle migren gibi ataklar hâlinde gelen, şiddetli baş ağrılarının tedavisinde kullanılan, günümüzün modern uygulamalarından biridir.

Baş ağrısı birçok kişinin yaşam kalitesini düşüren bir şikâyettir. Tedavi edilmediğinde en özel anları keyifsiz hâle getirebilir; sorumlulukların ertelenmesine neden olabilir. Migren gibi tedavisi olmayan, kronik baş ağrılarında bu olumsuz yan etkiler daha fazla hissedilir. Migren botoksu; sürekli ilaç kullanımına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, kişinin hayatını kolaylaştırır. Etkisini uzun süre gösteren, pratik ve güvenilir bir uygulama olduğu için de giderek daha fazla tercih edilmektedir.

Baş ağrısı botoksu (migren botoksu) hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Aydın’da migren tedavisi için ise Nöroloji Uzmanı Refik Kunt ile iletişime geçebilirsiniz.

Baş Ağrısı Botoksu Aydın Nedir?

Botoks uygulamalarının günümüzde en yaygın kullanım alanı estetiktir. Ancak botoksun kasları bloke eden etkisi, tıbbî alanda da birçok sorunun tedavisine yardımcı olmaktadır. Baş ağrısı da bunlardan biridir. Baş ağrısı botoksu; migren ataklarının başlamasına neden olan sinir sıkışma noktalarına etki ederek, baş ağrısı ataklarının azalmasına yardımcı olur.

Baş Ağrısı Botoksunun Farkı Nedir?

Baş ağrısı botoksu da diğer botoks işlemleri gibi “botulinum toksin” ile yapılır. Botulinum toksin, kasların aşırı çalışmasını engelleyen, laboratuvar ortamında üretilen bir maddedir. Baş ağrısı botoksu da tıpkı diğer botoks işlemleri gibi enjeksiyon ile uygulanır. Baş, boyun ve şakak gibi ağrının yoğun hissedildiği bölgelere yapılan botoks işlemi, baş ağrılarının azalmasını sağlar.

Baş Ağrısı Botoksunun Avantajları Nelerdir?

Baş ağrısı botoksunun kuşkusuz en büyük avantajı sürekli ilaç kullanımına olan ihtiyacı azaltmasıdır. Migren geçici bir hastalık olmadığı için migren hastaları sık sık ağrı kesici almaktadır. Ya da migren ataklarını azaltan ilaçların düzenli kullanımı tercih edilebilir. Ancak bu tedaviler uzun vadede, kesin tedavi sağlamaz. Migren botoksu hem etkili hem de pratik olduğu için baş ağrısı tedavisinde oldukça avantajlı bir seçenektir.

Migren botoksu;

  • Kolay uygulanır.
  • Yaklaşık 3 – 6 ay süren etkisi sayesinde kişinin uzun süre migren atağı yaşamadan, keyifli bir yaşam sürmesine yardımcı olur.
  • Kişi istediği takdirde yeniden uygulanabilir.
  • Güvenilirdir.
  • Sürekli ilaç kullanımına gerek kalmadan, baş ağrılarının azalmasını sağlar.

Botoks ile Baş Ağrısı Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Botoks ile baş ağrısı tedavisi genellikle gerilim tipi baş ağrısı şikâyeti ya da migreni olan hastalara yapılır. Özellikle ilaç tedavisinden sonuç alamayan, sık migren atağı yaşayan hastalar için idealdir. Uygulama 18 yaş üzeri tüm hastalarımıza yapılabilir.

Baş Ağrısı Botoksu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Baş ağrısı botoksundan sonra hastalarımız, aynı gün içerisinde evlerine ya da işe dönebilirler. Migren botoksundan sonra acı, ağrı ya da ödem oluşması oldukça nadirdir. Bu durum çoğunlukla hatalı uygulamalardan kaynaklanır. Nöroloji alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığı sürece, migren botoksunda doğru doz belirlenir ve uygulamanın herhangi bir yan etkisi görülmez.

Migren botoksunun etkileri ise yaklaşık 1 hafta sonra kendini gösterir. Bu süreçten sonra kişinin yaşadığı atakların sayısı ve şiddeti ciddi şekilde azalır; yaşam kalitesi artar.

Baş Ağrısı Botoksu Aydın Güvenilir Midir?

Hastalarımızın sıkça sorduğu sorulardan biri de budur. Migren botoksunda kullanılan materyaller, ilaçların piyasaya sunulmasına onay veren FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylıdır. Bu nedenle baş ağrısının botoksla tedavisi güvenilir, günümüzde sıkça tercih edilen bir uygulamadır.

Aydın Baş Ağrısı Botoksu Fiyatları 2023

Baş ağrısı botoksu fiyatlarında uygulama yapılacak miktar ve kişinin ihtiyaçları belirleyicidir. Bu nedenle botoksun fiyatları her hastamıza özel olarak belirlenir. Aydın’da migren botoksu ve kliniğimizin fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi