Avuç İçi Ayak Tabanı Botoksu

Avuç İçi Ayak Tabanı Botoksu Aydın

Avuç içi ve ayak tabanı bölgesine uygulanan botoks işlemi, aşırı terleme sorununu ortadan kaldırarak kişinin yaşam kalitesini yükseltir. Avuç içi ayak tabanı botoksu Aydın için Nöroloji Uzmanı Refik Kunt ile iletişime geçebilirsiniz.

Aşırı terleme, toplumda oldukça sık görülen ve kesin olarak tedavisi olmayan bir sorundur. Bu nedenle kozmetik ürünler, pudra vb. birçok yöntemle, aşırı terlemenin önüne geçilmeye çalışılır. Botoksun estetik dışında, tıbbî tedavilerde de kullanılmaya başlanması, terleme sorununa etkin ve pratik bir çözüm getirmiştir. Avuç içi ve ayak tabanına yapılan botoks uygulaması; ter bezlerinin anormal çalışmasını engelleyerek, aşırı terleme sorununu ortadan kaldırır. Tek seansta, uzun süre kalıcılık sağlar.

Yazımızın devamında terleme botoksu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avuç İçi ve Ayak Tabanları Neden Terler?

Terleme; vücudun ısı dengelemek için verdiği bir tepkidir. Her insan aşırı sıcaklarda ya da duygu değişimleri nedeniyle zaman zaman terleyebilir. Ancak terlemenin sürekli ve aşırı olması, kişinin yaşam kalitesini düşürür ve anormal bir durum kabul edilir. Aşırı terleme sorununun en çok görüldüğü bölgeler ise avuç içi ve ayak tabanlarıdır. Bu bölgelerin aşırı terlemesi kişinin el sıkışmasını zorlaştırabilir; ayakkabısız ortamlarda huzursuz olmasına neden olabilir.

Avuç İçi ve Ayaklarda Terleme Nasıl Tedavi Edilir?

Avuç içi ve ayak tabanlarındaki terlemenin nedenleri ise kesin olarak bilinmemektedir. Hormonal ve genetik faktörlerin aşırı terleme sorununa yol açtığı düşünülmektedir. Bu nedenle avuç içi ve ayak tabanlarındaki aşırı terleme sorununa en etkili çözüm, botoks gibi terlemeyi uzun süre engelleyen tedavi seçenekleridir. Kozmetik ürünlerin etkisi çoğu zaman kısa sürelidir. Bu nedenle kişi sosyal ortamlarda yeniden sıkıntı yaşamakta ve terlemeye etkili bir çözüm bulamamaktadır.

Avuç İçi Ayak Tabanı Botoksu Aydın Nedir?

Botulinum toksin yani botoks, bugüne kadar çoğunlukla estetik amaçlı kullanılan bir maddeydi. Ancak günümüzde migren ve aşırı terleme alanında da tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Botulinum toksinin kasların aşırı çalışmasını engelleyen etkisi, ter bezlerinde de işe yaramaktadır. Botoks; ter bezlerinin aşırı çalışmasını engelleyerek, el ve ayakların kuru kalmasına yardımcı olur. Terleme miktarı azaldığı için kötü kokular da büyük oranda engellenmiş olur.

Avuç İçi ve Ayak Tabanı Botoksu Nasıl Yapılır?

Avuç içi ve ayak tabanı botoksu da diğer botoks uygulamaları gibi enjeksiyon yöntemi ile yapılır. İşlem sırasında estetik işlemlerde kullanılan “botulinum toksin” kullanılır. En iyi sonuçları alabilmek içi işlemden önce iyot ve nişasta testi ile aşırı terleme olan bölgeler tespit edilir. Sonrasında el ve ayaklara enjeksiyon yapılır. İşlem yaklaşık 10 – 15 dakika kadar kısa sürede tamamlanır.

Terleme Botoksundan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

El ve ayaklara yapılan botoks işlemlerinden sonra hasta hemen günlük yaşamına dönebilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken ek bir uygulama vb. yoktur. Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık ve şişme görülebilir. Bu etki yaklaşık 2 – 3 saat içinde, kendiliğinden geçer. Aşırı kızarıklık ve şişme görülen durumlarda çoğu zaman uygulama hatası söz konusudur. Terleme botoksu, uzman kişiler tarafından yapıldığında yan etkisi olmayan, güvenilir bir işlemdir.

Avuç İçi Ayak Tabanı Botoksu Aydın Kalıcı Mıdır?

Avuç içi ve ayaklara yapılan botoks uygulamaları da geçicidir. Bu nedenle düzenli olarak tekrarlanması gerekir. Terleme botoksu, FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylı bir uygulama olduğu için kişi istediği sürece yeniden botoks yaptırabilir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte terleme botoksunun etkisi en fazla 6 ay sürer. 6 aydan sonra uygulamanın yenilenmesi gerekir. Aşırı terleme için kullanılan diğer yöntemlerin kalıcılığı düşünüldüğünde bu sürenin oldukça uzun olduğunu söyleyebiliriz.

Aydın Avuç İçi ve Ayak Tabanı Botoksu Fiyatları 2023

Avuç içi ve ayak tabanı botoksu, kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde yükselten bir uygulamadır. Uygulama tekrarlandıkça, ter bezlerini de tembelleştireceği için kalıcılık süresi de uzayacaktır. Böylece kişinin uzun süre boyunca terlemeyi dert etmeden sosyalleşmesi ve iş yaşamında da olumlu etkilerini görmesi mümkündür.

Aydın’da avuç içi ve ayak tabanı botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi