Hasta Yorumları

Sizden Gelenler

Sizlerden gelen değerli yorumları ve görüşleri aşağıda bulabilirsiniz;

Şekerim var iki senedir konturolum altında iki ūç senedir ayak yanması vardı bu sene şiddetlendi ve ayaklarımda gūçsūzlūk başladı yūrūmekte az problem yaşıyorum fakat oturduğum zaman ayaklarda yanmadan başka uçlarında hafif uyuşukluk var kalktığım zaman ūzerine zor basıyorum sanki kuvvetsizmiş gibi oluyor ūç dört adım sonra yūrūyūş dūzeliyor sabah kalkınca iyiyim iki senedir tiopati 600mg kullanıyorum .72 yaşındayım Didim akbūk mah.oturuyorum tşkler.

A.A.

Eşim Alzheimer hastası. 7 yıldır tedavi görüyor. Hastalığı oldukça ilerlemiş durumda. Şimdiye kadar muhtelif doktorlara gittik. Son zamanlarda daha da asabileşti. Bu kez Dr.Refik beye geldik. Eşimi teste tabi tuttu, beni ve bakıcısını dinledi, daha önce yapılan tahlil ve tetkikleri çok detaylı biçimde inceledi. Bunları bizlere yorumladı. Bundan sonraki evrenin hasta ve bizim açımızdan daha sakin ve rahat geçebilmesi için ek ilaçlar yazdı.
Hastanın sorumlusu olarak içimdeki “Acaba yapılabilecek daha başka bir şeyler var mı?” endişesi kayboldu. İleride karşılaşabileceğimiz daha zor durumlarda yalnız kalmayacağımızı hissettim. Bu vesile ile Dr.Refik beye çok teşekkür ederim. Keşke kendisine daha önce ulaşabilseydik.

R.G.

Babamın nöropatik bir rahatsızlığı vardı. Bir anda ayaklarında ödem oluştu ve yürüyememeye başladı ardından iştahsızlık ve aşırı zayıflama meydana geldi. Bir çok doktora gittik ama neyden kaynaklandığı ve hastalığının adı bulunamadı. Refik hocayla tesadüfen karşılaştık ve babamın durumundan bahsettim. Hastanın vaka öyküsünü dinledi. Ardından bir çok test yapıldı. Daha sonra kullandığı ilaçtan kaynaklı yüz kişide birinde görülen etkiyi Refik hoca farketti. Refik hoca olmasaydı babam çok daha kötü durumda olabilirdi. Alanında çok başarılı bir doktor. Her şey için çok teşekkür ederiz Refik hocam.

İ.G.

Yıllardır değişik ve yanlış tedavilerden sonra Refik beyin teşhisi ile sağlığıma kavuştum.Refik beye ilgisinden doğru teşhis ve tedavisinden dolayı teşekkür ederim.

F.M.

Ben doktor beye migren tedavisi nedeniyle gittim. Daha önce beyin emarlarım çekilmişti ve bir sürü ilaç kullanıyordum. Doktor bey migrenin beyin damarlarının bir hastalığı olduğunu söyledi. Bu nedenle beyin damarlarını gösteren ilaçlı bir film çekilmemi istedi benden. Beyin damarlarımda sorun olmadığı görünce bana botoks yaptı. 1,5 aydır hiç migrenim tutmadı. Şimdilik her şey yolunda gidiyor. Umarım böyle devam eder. Doktor beye teşekkür ederim yakın ilgisi ve samimiyeti nedeniyle.

ai...t

Eşimin boyun fıtık ameliyat sonrası ağrı ve sorunların yapılan teşhisi ve tedavi sürecindeki profesyonel uzman ve çözüm odaklı yaklaşım.Teşekkürler

me...

Doktor Refik Bey rahmetli babamın doktoruydu.Kendisi hem bilgili hem de tecrübeli biri,hekim olarak iyi birisi.Biz son derece memnunuz.Benim için en üst seviyede iyi bir hekim.İyi bir insan,ben çok memnunum kendisinden. Babamın alerjisi vardı.Parkinson ve alzheimer başlangıcı vardı, bu süreçte tanıştık.Tedavi sürecinde belli bir süre rahatladı.

a....

İlk olarak Refik Bey’le tanışmam vertigo atağımla başlamıştı. Tesadüfen gittim kendisine, teşhis ve muayenesi sonucunda tedaviye cevap verdim. Oldukça memnun bir süreçti bu benim için. Vertigoyu yıllardır çekiyorum, ara ara atak gösteren bir hastalıktır. Kusma, bulantı ve ani baş dönmeleri gösteren bir hastalıktır. Ağrı sızı veren bir hastalık değil. Kendisi bana birtakım manevralar uyguladı, rahatsızlığım tamamen kesilecek türden bir sorun değil tabi ama artık eskisi gibi de bu sorunu yaşadığımı söyleyemem, şu an gayet iyiyim. Refik Bey’e gönderdiğim birçok kişi de kendisinden yine memnun kalmıştı.

a....

Annemin parkinson rahatsızlığı için görüştük kendisiyle. Çok da memnun kaldığımız bir süreç geçirdik. Kolunda ağrıları ve yer yer titremeleri oluyordu. Şimdi sayesinde daha iyi ve rahat bir dönem geçiriyoruz, verdiği ilaçlar sayesinde de annemde düzelmeler mevcut. Kendisi bu konuda hastasına oldukça insancıl olan yaklaşımıyla her yönden 4-4lük bir doktor olduğunu gösteriyor bence.

n....

Ömür boyu Remzi Bey’e minnettar kalacağım, Allah O’ndan razı olsun. Hayatta değer verdiğim 3-5 kişiden biridir. Sabahlara kadar beni uyutmayan, 60 kiloya düşmeme sebep olan santral polinöropati rahatsızlığımı sayesinde aştım. 18 kilomu geri aldım, ağrılarımı dindirdi ve uyku uyuyabilmemi sağladı. Hatta sayesinde araba bile kullanabiliyorum artık. Allah O’na hayırlı evlatlat versin, işini gücünü rast getirsin..

s....

2015 yılında hipertiroidiye bağlı tiroid fırtınası geçirdim. Daha önce böyle bir tanı hiç konulmamıştı bana, sadece semptomları gözlemlenmişti o kadar. Yalnız başına yaşayan biriydim. Bir sabah işe gitmek için uyandığımda el ve ayaklarımda uyuşma gerçekleşmişti. Daha sonrasındaysa komple felç olarak yere düştüm. Sadece konuşabiliyor ve gözlerimi hareket ettirebiliyordum. Şans eseri tabletimin yanına düşmüşüm, burnumla cihazımı açarak ambulansa, polise ve nişanlıma ulaştım. Sonrasındaysa ilgililer tarafından hastaneye kaldırıldım. Daha önce boyun ve bel fıtığı tedavisi görüyordum zaten. Halbuki bu tedaviler sırasında potasyum eksikliğim başlamış ama farkedilmemiş, bu yüzden de bu sorunu yaşamışım. Kaldırıldığım hastanedeki doktor beni MR’a alarak durumu kontrol etmek istedi ama herhangi bir belirti olmadığını, bu durumun farklı bir olgudan kaynaklanabileceğini söyledi. Konu netleştirilerek Refik Hoca’ya haber verildi ve kendisi de beni yine EKG’ye alarak vücudumun tepki vermediğini kanıtladı. Herhangi bir kas oynaması yoktu, kendisi bu anlamda diyafram felcinin gerçekleştiğini ve üstüne solunum yetmezliğinin de başladığını söyledi. Tabi buraları ben hatırlamıyorum çünkü hemen yoğun bakıma kaldırılmışım. Refik Hoca daha sonrasında belimden bir sıvı alarak birkaç test dahilinde ilerlemiş ve vücudumun direnç gösterir, kendine gelirse kurtulabileceğini söylemiş. Daha sonra özel birkaç ilaç ve potasyum takviyesi sonucunda istisnai bir şekilde hayata tutunmuşum. Sonrasındaki süreçte de guatr daha doğrusu hipertiroidiye bağlı farklı bir hastalık çıktı, takip sürecim devam etti. Bu süreç sonucunda da tanı konulduğu için tekrar tedavim devam etti ve 3-4 yıl kadar bu sürece vücut olarak hormonal dengem düzelmediğinden cevap vermedim. Refik Bey bu konuda benimle ilgilendi ve beni bu süreçte başarılı bir şekilde takip etti. 3 ay kadar önce de ameliyat oldum ve çok şükür sıkıntım kalmadı. Hakkını asla yiyemem, eğer şu an nefes alabiliyorsam bu Refik Bey sayesindedir.

e.....

Refik Bey’den çok memnunum, çok çok hem de. Nörolojik kas hastalığı hakkında görüşüyorum kendisiyle. Çok yerlere gittim, çok deneyimler sağladım ama bir arkadaşımın tavsiyesiyle bulduğum Refik Hoca’yla beraber yürüyorum diyebilirim. Bana inanılmaz yardımcı oldu kendisi. Sağolsun çok şey anlattı bana, devamlı da telefonlaşıyoruz iletişim halindeyiz. Bu hastalık uzun soluklu bir süreç istiyor ve ben de bu yolda Refik Hoca’mla yürüyorum.

m.....

Annemin alzheimer rahatsızlığı var ve bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine nörolojik alanda çok iyi olması neticesinde Refik Hoca’yla görüşme sağladık. Daha önce farklı birkaç deneyimimiz daha olmuştu ama annem gece gündüz bağırıyor kendisini hiç iyi hissetmiyordu. Refik Bey bu konuda annemin ilaçlarını değiştirdi birkaç da tedavi uyguladı. Sayesinde hem annem şimdi rahatca uyuyor, hem de biz rahatlamış olduk.

s.....

Çocukluğumdan buyana olan ve son yıllarda çok şiddetli olan baş ağrılarım doktor beyin uyguladığı ilaç tedavisi ile geçti. Sizin aracılığı ile bir kez daha kendisine teşekkür ederim.
(Herkese tavsiye ederim. Ancak gidecekler mutlaka randevu alsın. Çok hastası var. Sıra bulamayabilirsiniz.)

fe...e

Babamin yıllardır süren epilepsi hastalığı nedeniyle her gün ilaç içmek zorundaydı. Babamın uzun süredir nöbet gecirmedigini öğrenince ilacı yavaş yavaş azaltmaya başladı. Anaannemin defalarca doktorlara gitmemize rağmen en son Refik Bey alzheimer hastalığını farkederek tedaviyi başlattı. Su an kendisi çok iyi. Benim son iki senedir olan göz ağrısı, yorgunluk, sürekli uyku isteğim, bas agrilarim oluyordu. Daha once gittigim ilk doktor gerilim tipi bas agrisi dedi. Ikinci doktor migren tedavisi uyguladi. En son Refik Bey’e gittim ve kendisi norolojik bir sorunumun olmadığını soyledi ve kan tahlili istedi. Kan tahlili sonucu B12 vitamin eksikliğimin olduğunu ve hipotiroid olduğumu soyledi. B12 icin verdiği igne cok iyi geldi. Hipotiroid için başka bölüme yönlendirdi. Kendisinden Allah razi olsun. Çok ilgili, samimi, sıcak kanli bir doktor

al...

Yıllardır olan baş ağrım yüzünden şimdiye kadar bir çok doktora gitmiştim. migren diyerek avuç avuç ilaçlar verip geçiştirdiler. Refik Bey baş ağrımın migren değil de gerilim tipi baş ağrısı olduğunu söyledi ve verdiği ilaç sayesinde baş ağrılarım geçti, yeniden doğmuş gibi oldum. kendisine çok teşekkür ederim. Allah böyle doktorları başımızdan eksik etmesin.

em....

Denizli de 5 yaşımdaki oğluma kolundaki sinir kesisi nedeniyle ortopedi EMG yapılmasını istedi. Kimse ufak yaşta olduğu için yapmak istemedi. Aydındaki arkadaşlarım Refik Bey i tavsiye etti. Kendisi oğlumu gördüğü gün hemen EMG sini yaptı. Zor yapılan bu işlemde yakın ilgisi, bilgisi ve canayakınlığı için teşekkür ederim.

hü....

Sayın doktorumla bugün tanıştık ben Sami Türkmen kendısının bugun bana göstermiş oldugu ilgisinden dolayı çok tesekkur ederim .Bundan sonra artık epilepsi rahatsızlıgımla ilgili kendısının tedavisine devam edecegım…saygılarımla…

sa...n

Babam (EŞREF ELGÜN) 29.05.2014 tarihinde 112 acil ambulans ile hastahaneye nakledildiğinde acil serviste MR tetkikini yaparak teşhis koyup,derhal yatişini sağlayarak 4 günlük ilaç tedavisi neticesinde sağlığına kavuşmasını sağlayan sayın doktorumuza teşekkür ederim.Bilgisini beşeri ilişkileri ile birleştiren sayın doktorumuz örnek gösterilecek davranış sergilemiştir.Oğlumun (Tıp 4 de öğrencidir) bu doktorumuzu örnek alması için elimden geleni yapacağım.Saygılarımla

ve...n

Yorumunuzu Gönderin!


    Şimdi Ara!
    Yol Tarifi