Migren Botoksu İzmir

Migren Botoksu İzmir

Migren botoksu; botulinum toksinin kasları bloke edici özelliği sayesinde baş ağrısı ataklarını azaltan bir botoks uygulamasıdır. Migren botoksunun hastalarımıza sağladığı en büyük fayda; sürekli ilaç kullanımına olan ihtiyacı ortadan kaldırmasıdır.

Migren botoksu, ağrıların başladığı alın, ense, şakak gibi bölgelere uygulanır. Uzun süre kalıcı olması ve pratik bir şekilde uygulanması, botoksu migren tedavisinde en avantajlı seçenek hâline getirmektedir.

İzmir’da migren botoksu ve migren tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Nöroloji Uzmanı Refik Kunt’un kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Migren Nedir?

Migren; primer baş ağrısı grubunda olan, şiddetli ve uzun süren baş ağrısı ataklarıdır. Primer baş ağrıları, altta yatan farklı sebeplere bağlı değildir. Kaynağı tam olarak belli olmayan, nedensizce ortaya çıkan baş ağrılarıdır. Migren, primer baş ağrısı grubunda en sık rastlanan baş ağrısı türlerinden biridir.üdür.

Migren atakları, baş ağrısına eşlik eden bulantı, kusma ve görme sorunları ile birlikte ortaya çıkabilir. Genellikle 4 – 72 saat arası süren, oldukça şiddetli baş ağrılarıdır. Çocukluk döneminden itibaren başlayan migren, özellikle kadınlarda, hormonal düzensizliğe bağlı olarak sık sık tetiklenir. Bununla birlikte keskin koku, ışık, ses ve basınç değişimi de migren ataklarını tetikler. Migren botoksu, migren ataklarını büyük ölçüde engelleyerek, migrenin tedavisinde etkin sonuçlar verir.

Migren Botoksu Nedir?

Migren botoksu, botulinum toksin adı verilen madde ile yapılır. Tıpkı diğer botoks uygulamaları gibi enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Yapılan birçok araştırma, baş ağrısı ataklarının başlamasına neden olan sinir sıkışma noktalarının varlığını ortaya koymuştur. Botoks, bu noktalardaki sinir ve kasların bloke edilmesini sağlayarak, migren ataklarını engeller.

Migren Botoksu Nereye Yapılır?

Migren botoksu, enjeksiyon ile yapılır. Laboratuvar ortamında hazırlanan FDAS (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı botulinum toksin, baş, ense, ve sırt ya da şakak bölgelerine enjekte edilir. Uygulama yaklaşık 10 – 15 dakika sürer. Enjeksiyon işleminde dayanılmaz bir acı hissedilmez. Birçok hastamız acı hissini sinek ısırığına benzetmektedir. Ancak acı eşiği düşük ve cildi hassas olan hastalarımıza anestezik krem uygulaması da yapılabilir. Böylece hiçbir ağrı ya da acı hissedilmeden botoks işlemi tamamlanmış olur.

Migren Botoksu Kalıcı Mıdır?

Migren botoksu kalıcı bir uygulama değildir. Ancak etkisi uzun süre devam eder. Kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 3 – 6 ay kadar kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Migren botoksunun bir diğer avantajı da uygulamanın tekrar edilebilmesidir. Migren botoksu, otoriteler tarafından kabul görmüş, güvenilir bir uygulama olduğu için kişi istediği sürece migren botoksunu yeniletebilir.

Migren Botoksu Kimlere Yapılır?

Migren botoksu genellikle migren ve gerilim tipi baş ağrısı şikâyeti olan kişilere yapılabilir. 18 yaşını geçen kişilere, uygulama yapılabilmektedir.

Migren Botoksunun Etkileri Ne Zaman Görülür?

Botoks uygulamalarının etkisini göstermesi yaklaşık 1 hafta sürer. Migren botoksu etkisini gösterdikten sonra migren ataklarının hem sıklığı hem de şiddeti azalır.

Migren Botoksu Güvenli Midir?

Migren botoksu FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylıdır. FDA, piyasadaki ilaç ve tıbbî materyallerin güvenliğini onaylayarak, kullanımına izin veren kurumdur. Dolayısıyla migren botoksu, güvenilirliği otoriteler tarafından onaylanan, etkili bir işlemdir.

İzmir Migren Botoksu Fiyatları

Migren botoksu, migren sorunu yaşayan kişilerin hayat kalitesini ciddi şekilde yükselten bir işlemdir. Migrenin henüz bilinen ve kalıcı bir tedavisi olmadığı için botoks ideal bir tedavi seçeneğidir. Kişinin sürekli ilaç kullanmasına engel olan ve ani gelen atakları azaltan bir işlem olduğu için giderek daha fazla tercih edilmektedir.

Migren botoksu fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına, uygulama yapılacak miktara göre değişir. Bu nedenle migren botoksu fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi